Wiktor Franko – rocznik 83. Ukończył filologię polską na Akademii Świętokrzyskiej, następnie zajął się fotografią, z którą związany jest aktualnie. Zajmuje się fotografią zarówno artystyczną jak i komercyjną. Autor wielu publikacji oraz wystaw. Jego prace ukazują się w czasopismach fotograficznych i modowych zarówno polskich jak i światowych takich jak: Fashion World Magazine, Prism Magazine, iPress Magazine, Żurnal, Foto (okładka), londyńskim Oppa magazine, francuskim Cleptafire, islandzkim Reykjavik Boulevard Magazine, amerykańskim Papercut Magazine oraz chińskim Prime Magazine. Ma na koncie parę wystaw zbiorowych i indywidualnych, jego zdjęcia były wielokrotnie doceniane na różnych konkursach fotograficznych m.in. dwukrotnie w Viva Photo Awards.
Franko jest autorem zdjęć promujących Fashion Week Poland – Fashion Philosophy edycja 8 i 9 oraz trzech plakatów na europejski konkurs dla projektantów mody – Off Fashion. Współpracował także z magazynami Charaktery oraz Art and Business, na okładkach których znalazło się wiele jego prac. Jego zdjęcia znalazły się także na okładkach książek.
W swojej fotografii Wiktor Franko posługuje się często motywami i nawiązaniami literackimi (cykl poświęcony powieściom Milana Kundery), widać w jego pracach silne wpływy surrealizmu.
Jego fotografia to zarówno klasyczne czarno-białe portrety, surrealistyczne konceptualne prace, oraz modowe i naturalne lifestyleowe serie zdjęć. Jest miłośnikiem klasycznych technik fotograficznych – fotografuje zarówno polaroidem, oraz różnego typu aparatami analogowymi.
Jak sam twierdzi, najważniejsze dla niego w fotografii są: atmosfera, specyficzny nastrój, zaskoczenie oraz szczerość.
Wystawa „Into the Wild” wzięła tytuł od filmu Seana Penna i choć tematycznie jest może całkiem daleko, (a być może wcale nie aż tak bardzo) od filmu, to ideologicznie jest z pewnością bardzo bliska filmowemu pierwowzorowi. Wystawa, na którą składają się dwie większe lifestylowe serie oraz pojedyncze zdjęcia z sesji muzyków, jakie wykonałem w przez ostatnie dwa lata. Ten „miszmasz” ukazuje fragment moich estetycznych poszukiwań, drogi fotograficznej jaką przeszedłem i wciąż przechodzę w poszukiwaniu siebie i w wyrzucaniu z siebie energii w postaci obrazu fotograficznego.